Gmina Borzęcin prekursorem edukacji ekologicznej
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 16 lutego 2020 11:46

Pod wieloma względami gmina Borzęcin była prekursorem: nie tylko w powiecie czy regionie tarnowskim, ale w całym województwie. Na pewno palma pierwszeństwa należy się jej chociażby w zakresie edukacji ekologicznej dzieci, młodzieży i najmłodszych – przedszkolaków. Nie dziwi więc, że nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy, postanowili podpatrzeć i skorzystać z bogatych doświadczeń tutejszego samorządu.

Niedawno przedstawiciele białoruskiego miasta Mosty z obwodu grodnieńskiego na Białorusi odwiedzili gminę Borzęcin. Dziewięcioosobową delegację złożoną głównie z pracowników zajmujących się na co dzień tematem ochrony środowiska interesował przede wszystkim organizowany w gminie Borzęcin „Wojewódzki Projekt Ekologiczny Ekoszkoła-Ekoprzedszkole”.Konkurs, który w tym roku będzie miał swoją jedenastą edycję przygotowują: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dolnym pod patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie, wielu instytucji i urzędów, a rywalizuje w nim kilkadziesiąt placówek oświatowych z całej Małopolski.

Białoruscy goście dopytywali o szczegóły przedsięwzięcia, szukając ciekawych pomysłów na organizację podobnych zadań na swoim terenie, z możliwością rozszerzenia ich o stały, nadzorowany i prowadzony przez instytucje publiczne program wsparcia miejscowych placówek oświatowych. Dyskutowano także o miejscowych i rządowych programach wsparcia samorządu i osób prywatnych w walce o czystość środowiska, zarówno w Polsce, jak i na Białorusi.Delegacja w ciągu swojego kilkudniowego pobytu odwiedza miasta i gminy w Małopolsce i na Śląsku, zapoznając się z ciekawymi rozwiązaniami natury technicznej i organizacyjnej, które można przenieść – mimo wielu ograniczeń, w tym również finansowych – na białoruski grunt.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .