Reklama
Wójt Borzęcina liderem partii
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 19 września 2020 00:00

Janusz Kwaśniak, wójt Borzęcina został liderem struktur powiatowych Porozumienia. Partii, której twórcą jest wicepremier Jarosław Gowin. Porozumienie jest jedn ą z trzech formacji politycznych, które – obok Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski – tworzą Zjednoczoną Prawicę. Zadaniem nowego szefa partii w powiecie brzeskim będzie stworzenie struktur w każdej gminie. Jak mówi naszej redakcji włodarza gminy Borzęcin, a zarazem lider Porozumienia, zainteresowanie jest spore. - W Porozumieniu jest miejsce dla każdego, komu bliskie są wartości prawicowe, społeczna nauka kościoła. Liczymy na wielkie zainteresowanie ludzi młodych – mówi w rozmowie z nasza redakcją Janusz Kwaśniak.

Janusz Kwaśniak jest od 22 lat wójtem Borzęcina, pod względem stażu jest najdłużej urzędującym włodarzem gminy w powiecie brzeskim. W całym regionie tarnowskim dłuższy staż ma tylko dwóch wójtów. Mowa o Witoldzie Morawcu z Olesna – od czerwca 1990 roku i Kazimierzu Olearczyku – wrzesień 1990. Janusz Kwaśniak był najmłodszym wójtem w Polsce, pracował w biurze poselskim, świętej pamięci posła Janusza Brzeskiego z Bochni, należał do RS AWS oraz Prawa i Sprawiedliwości. Znany jest ze swoich konserwatywnych, prawicowych poglądów. Gmina Borzęcin jest jedna z najdynamiczniej rozwijających się gmin w Małopolsce.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .