Reklama
Brzesko: Dla wszystkich Pań…
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 08 marca 2013 23:12
PTR_9741Wypełniona prawie po brzegi sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku jest najlepszym dowodem na to, że z jednej strony zorganizowane święto kobiet nie jest jednak reliktem socjalizmu, ale także dowodem na to, że zainicjowana przed kilkoma laty akcja, organizowania imprez kulturalno rozrywkowych, związanych z 8 marca, ma sens.
 
Wyklęci powracają do łask
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 01 marca 2013 22:01

PTR_8989Po raz trzeci w tym roku obchodzony był Dzień Żołnierzy Wyklętych. – Inicjatywa zrodziła się w czasach prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Grono działaczy niepodległościowych, ofiary systemu komunistycznego, żołnierze podziemia zwrócili się do głowy państwa o ustanowienie takiego dnia. Już po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego, Sejm RP ustanowił dzień 1 marca – Dniem Żołnierzy Wyklętych – mówi nam poseł Edward Czesak, szef struktur okręgowych Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie.

 
O straży wiedzą prawie wszystko
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 28 lutego 2013 22:30

PTR_8765Filip Rosa w kategorii szkół podstawowych oraz Patrycja Warmuz w gronie gimnazjalistów – to laureaci gminnego konkursu wiedzy pożarniczej, który został zorganizowany przez Zarząd Gminy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzesku. Gościny uczestnikom turnieju udzieliła Szkoła Podstawowa w Porębie Spytkowskiej. Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych. 18 uczestników, z kilku szkół w gminie, rywalizowało w kategorii uczniów szkół podstawowych. Wygrał Filip Rosa, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. O miejscu drugim zdecydowała dogrywka. Wygrał ją i ostatecznie zajął drugie miejsce, Wiktor Warmuz ze Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach, a trzecie Mateusz Rajski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Aż pięciu uczestników znalazło się tuż za podium, zajmując równorzędne, czwarte miejsce. Są to: Wiktoria Mirska, Jakub Bąk, Weronika Podleś, Tomasz Bakalarz i Anna Zaleśna. Dodajmy, że udział w konkursie wzięły udział następujące szkoły podstawowe z gminy Brzesko: SP nr 3 Brzesko, SP Mokrzyska, SP Poręba Spytkowska, SP nr 1 Jadowniki, SP Bucze, SP Sterkowiec.

 
Medale za synów w wojsku
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 05 lutego 2013 22:55

PTR_7425Złotymi i srebrnymi medalami za zasługi dla obronności kraju nagrodzono ponad dwudziestu mieszkańców powiatu brzeskiego. Odznaczenia, w asyście starosty, burmistrzów i wójtów z tego terenu, wręczył komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, pułkownik Zbigniew Skurnowicz. Złoty Medal Za Zasługi Dla Obronności Kraju należy się rodzicom, których co najmniej pięcioro dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową albo co najmniej troje pełniło (pełni) zawodową służbę wojskową. Natomiast Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju nagradzani są rodzice, jeżeli troje lub czworo dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową.

 
Spotkanie parlamentarzystów Solidarnej Polski
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 02 lutego 2013 22:10

jrojekbrzeskoO pakiecie klimatycznym, korupcji, oświacie i ekologii, ustawie śmieciowej dyskutowali uczestnicy spotkania z parlamentarzystami Solidarnej Polski. W Brzesku pojawili się senator Maciej Klima oraz posłowie Jan Ziobro oraz Józef Rojek. Poseł Jan Ziobro podkreślał, że w czasach kiedy resortem sprawiedliwości kierował minister Zbigniew Ziobro, w Polsce zjawisko korupcji zostało niemal całkowicie wyplenione. Jego zdaniem gdyby dzisiejszy lider Solidarnej Polski przez kolejnych kilka lat kierował tym ministerstwem, nasz kraj byłby krajem transparentnym, wolnym od korupcji, łapownictwa. – Z korupcją trzeba walczyć prawnie i mentalnie. Tylko w ten sposób uda się naprawić państwo. Korupcja jest jedna z największych chorób naszego kraju: gospodarki, polityki, samorządu – oceniał poseł Jan Ziobro. Jego zdaniem bezpieczna i uczciwa Polska to warunek rozwoju. – Naszej formacji, Solidarnej Polsce nie braknie energii, by wprowadzić ją w życie. Po prostu należy podjąć szereg działań, aby Polska stała się „uczciwym i bezpiecznym krajem. Solidarna Polska postuluje m.in. podjęcie działań na rzecz likwidacji umów śmieciowych, a przy tym obniżenia składek na ubezpieczenie społeczne płaconych przez małe firmy za nowo zatrudnionych pracowników. To sprawy priorytetowe – mówił poseł Ziobro.

 
Zmagania o Muszlę Świętego Jakuba
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 27 stycznia 2013 23:25

muszlaswjakKoncertem laureatów, który odbył się w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku zakończył się VIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „O Muszlę Świętego Jakuba”. Zmaganiom solistek, solistów, zespołów, patronowali burmistrza Brzeska, Grzegorz Wawryka oraz starosta Andrzej Potępa. Do Brzeska, na dwudniowe kolędowanie zjechali uczestnicy z całego powiatu. W gronie laureatów VIII Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę Świętego Jakuba” rywalizowali: Aneta Kural PG w Woli Dębińskiej; Anna Myszka PG w Woli Dębińskiej; Daria Reczek z PG w Jadownikach; Gabriela Magiera ZSP  Nr 1 w Brzesku; Gabriela Stolińska z PSP w Porębie Spytkowskiej; Jędrzej Rosa z Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku; Katarzyna Szlachta Katarzyna Szlachta z MOK Brzesko; Kinga Gurgul z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie; Karolina Mocię z Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku; Kamila Gagatek z Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku; Klaudia Zdybel z Brzeska; Magdalena Piech ze Złotej; Magdalena Zdybel z PSP Nr 3 w Brzesku; Marysia Mikołajek Marysia Mikołajek z PSP Nr 3 w Brzesku; Milena Kuta z Brzeska; Natalia Drużkowska z Parafii NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku; Patryk Ledziński z PSP w Woli Dębińskiej; Sylwia Pasek z KLO w Brzesku; Weronika Pajor z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z Brzeska Słotwinie; Zuzanna Magiera z PG Nr 2 w Brzesku; Zespół Adsumus ze Złotej; Przedszkolaków Aniołki uśmiechu z PP z Oddziałem Integracyjnym im. Św. S. Faustyny z Brzeska; Zespół - Borzęckie Słowiki PSP w Borzęcinie; Zespół  młodzieżowy przy parafii św. Stanisława ze Szczepanowa; Zespół Przedszkolaków; Gwiazdeczki z Publicznego Przedszkola nr 3 w Brzesku; Zespół Przedszkolaki ze Szczepanowa; Zespół Przyjaciele Jezuska z Przedszkola Parafialnego w Mokrzyskach; Zespół Przedszkolne Nutki z Publicznego Przedszkola Nr 10 z Oddziałem Integracyjnym w Brzesku; Zespół Śpiewające Nutki z Publicznego Przedszkola w Woli Dębińskiej; Zespół Trio z PSP w Porębie Spytkowskiej oraz Zespół wokalny z PG w Borzęcinie.

 
Brzesko: XXI Finał WOŚP - zebrano 53414,64 zł
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 13 stycznia 2013 22:05

PTR_604653414 złotych i 64 grosze zebrano dzisiaj w Brzesku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To datki ze zbiórki i licytacji. Licytacja serduszek dała kwotę 13.100 złotych. Najwięcej w puszce miał Szymon Szwarga. W sumie uzbierał 1182.98 złotego. – Rzadko kto odmawiał. Dominował bilon i banknoty o nominale 10, 20 złotych, ale zdarzały się także datki znacznie większe – mówili nam wolontariusze, którzy dotarli późnym popołudniem do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brzesku. Kwestowali od wczesnych godzin porannych. Najpierw zbierali datki w okolicach kościołów, dworców, na Rynku i w pobliżu dużych sklepów spożywczych. Mieszkańcy Brzeska okazali się być hojni. Niemal wszyscy zgodnie podkreślali, że cel akcji Owsiaka jest szczytny. Tym argumentowali otwartość swojego serca i kieszeni. Po południu sporo działo się na placu Kazimierza Wielkiego, gdzie odbyły się liczne koncerty, występy artystyczne oraz licytacje. W gronie osób, które uczestniczyły w licytacji byli przedstawiciele samorządu, przedsiębiorcy, ale także mieszkańcy miasta. Orkiestrowe granie rozpoczęła Miejska Orkiestra Dęta. Na scenie zaprezentowały się zespoły Country Motion Trio, Jack and Roll, Fun Fire. O godzinie 20 niebo nad Brzeskiem rozświetli Światełko do Nieba.

 
Region: WOŚP w Tarnowie
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 13 stycznia 2013 20:14

PTR_5954Po raz 21 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Tarnowie. Już podczas pierwszej akcji, zbierano datki w mieście Leliwitów. Za pierwszym razem uzbierano… kilkaset złotych, teraz sztab liczy na… kilkaset tysięcy. Ile ostatecznie zostanie zebrane? Zobaczymy, oficjalne wyniki znane będą w połowie tygodnia, nieoficjalne jutro. Tegoroczna impreza odbyła się na płycie tarnowskiego Rynku. Wydarzeniu towarzyszyły ogólnopolskie i regionalne relacje na żywo realizowane przez ekipę Telewizji Polskiej. Całą akcję koordynowało Stowarzyszenie „Tarnowianie”. Na Rynku „atmosferę” ogrzewała tradycyjny węgierski piec, zbudowany przez tarnowskich plastyków. Jak mówi Dorota Kunc – Pławecka z Orkiestrą Jurka Owsiaka warto grać. - Przypomnijmy, wynik zbiórki w 2012 roku to dokładnie 298 tysięcy 991 złotych i 88 groszy – tyle pieniędzy trafiło z Tarnowa na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym samym akcja Jurka Owsiaka w Tarnowie pobiła wszelkie dotychczasowe rekordy. Wartość sprzętu medycznego przekazanego do Tarnowa przez WOŚP we wszystkich latach jej działania to ponad milion złotych. Odbiorcą urządzeń byli m.in. Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika, Szpital Wojewódzki im. Św. Łukasza, Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego, Przychodnia Wojewódzka Matki i Dziecka, Szkoła Ratownictwa Medycznego oraz Stowarzyszenie Maltańska Służba Medyczna – Pomoc Maltańska – informuje nas rzecznik prasowy prezydenta. Czy w tym roku uda się pobić rekord i przekroczyć 300 tysięcy złotych?

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 24

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .